Team Photos 2017

Team photos for all Junior and MiniRoo teams, including Development Squads, will be taken on either Saturday 17th June or Saturday 24th June at Wanniassa 2 Playing Fields.  Order and payment envelopes are available from your team manager, or print your own at home.

MT Photography have scheduled you all for the most convenient timeslot in relation to your game time as possible, but please understand we have a huge number of teams to fit in so some teams may have a bit of a wait between your game and photos or vice versa.  Unfortunately there are a small number of teams who are playing away for both dates so will have to meet at Wanniassa before their away match.  Please allow sufficient time to muster as a team before your photo time.

Photos for NPL squads will be taken at trainings, to be advised at a later date.  Adult Community League teams that want team photos taken please contact Publicity@tufc.org.au.

Time 17th June 24th June
8.30am Under 9 Eagles
8.35am Under 9 Falcons Under 9 Kites
8.40am Under 9 Hawks Under 9 Magpies
8.45am Under 9 Herons Under 9 Ospreys
8.55am Under 6 Beagles Under 6 Huskies
8.55am Under 6 Boxers Under 6 Kelpies
9am Under 6 Bulldogs Under 6 Pugs
9.05am Under 6 Collies Under 6 Retrievers
9.10am Under 6 Dalmations Under 6 Spaniels
9.10am Under 6 Danes Under 6 Terriers
9.15am Under 5 Arrows Under 5 Knights
9.20am Under 5 Bears Under 5 Ninjas
9.25am Under 5 Dragons Under 5 Raptors
9.25am Under 5 Jets Under 5 Wildcats
9.35am Under 8 Fury Under 8 Stars
9.40am Under 8 Galaxy Under 8 Storm
9.45am Under 8 Glory Under 8 Strikers
9.45am Under 8 Knights Under 8 Victory
9.50am Under 8 Phoenix Under 8 Wanderers
10.05am Under 7 Chargers Under 7 Meteors
10.10am Under 7 Comets Under 7 Rockets
10.15am Under 7 Cosmos Under 7 Stars
10.20am Under 7 Cyclones Under 7 Strikers
10.25am Under 7 Flames Under 7 Suns
10.30am Under 7 Heat Under 7 Thunder
10.35am Under 7 Hurricanes Under 7 Tornadoes
10.35am Under 7 Lightning Under 7 Waves
Time 17th June 24th June
10.40am Under 10 Division 2 – White Under 10 Division 3 – Blue
10.45am Under 10 Girls Division 2 – White Under 10 Division 1 – Red
10.50am
11am U13 Division 2 Gold (Away)  Under 11 Division 3 – Blue
11.10am
11.20am
11.30am Under 13 Development Squad
11.40am Under 11 Division 1 – Orange Under 11 Girls Division 1 – Red
11.50am Under 11 Division 2 – White
12.00pm
12.10pm
12.30pm Under 14 Division 2 (Away)
12.40pm Under 14 Development Squad Under 14 Girls Division 3 (Away)
12.50pm Under 12 Division 1
1.00pm Under 12 Division 3
1.15pm
1.30pm
1.50pm Under 16 Development Squad
2pm Under 16 Division 2
2.10pm Under 18 Division 2